Materace dostosowane do różnych typów ciała – jak znaleźć idealny model?

Materace dostosowane do różnych typów ciała – jak znaleźć idealny model?
Autor Amalia Wasilewska
Amalia Wasilewska24.06.2024 | 3 min.

Wypoczynek to ważny element życia. Odpowiada za jakość funkcjonowania w ciągu dnia. Dlatego warto zadbać o najwyższy komfort w czasie snu. Pomoże w tym wybór odpowiedniego materaca, dostosowanego personalnie do Waszych potrzeb. Jak znaleźć idealny model dopasowany do typu ciała?

Określ typ ciała

Zanim zaczniecie szukać właściwego dla Was materaca, należy zastanowić się nad własnym typem sylwetki. Dzięki temu będziecie w stanie lepiej dopasować do siebie idealny model, który zapewni Wam komfort i efektywny odpoczynek. Osoby z typem sylwetki o kształcie jabłka, charakteryzują się większą masą w okolicy brzucha. Posiadają też węższe biodra oraz nogi. Dla nich znakomicie sprawdzi się materac zapewniający dobre wsparcie kręgosłupa. Kształt gruszki to natomiast szersze biodra oraz uda, ze zwężeniem w okolicy talii i ramion. Materac dla nich powinien odciążyć dolne partie ciała, wspierając jednocześnie partie górne. Ciało typu prostokąt to proporcjonalne rozłożenie masy z delikatną różnicą w szerokości ramion i talii. Osoby charakteryzujące się tą sylwetką pokochają materace średnio twarde.

Rodzaj materaca

Bardzo ważną kwestią przy selekcji odpowiedniego materaca, jest również jego rodzaj. Będzie on warunkował odpowiednie wsparcie dla Waszego typu ciała, a co za tym idzie zdrowie snu. Modele piankowe bardzo dobrze sprawdzą się dla osób lekkich oraz tych, ze średnią wagą. Znakomitą opcją wśród tego rodzaju materacy będzie Hilding Rumba. Wykonany jest z pianki VISCO, reagującej na ciepło i ciężar ciała. W ten sposób dopasowuje się do jego kształtu i zapewnia właściwe wsparcie kręgosłupa. Osoby o nieco cięższej wadze powinny wybierać materace sprężynowe, które zapewniają solidne podparcie. Hilding Makarena będzie dla nich bardziej niż odpowiedni. Posiada 7 stref twardości, które na pewno wprowadzą wysoki komfort snu osobom o wyższej wadze.

Testowanie i opinie

Oprócz kierowania się indywidualnymi preferencjami warto w wyborze zwrócić uwagę także na opinie w internecie. W ten sposób możecie znaleźć osoby z Waszym typem ciała, wypowiadające się na temat konkretnych modeli. Na podstawie ich doświadczeń selekcja stanie się znacznie łatwiejsza. Jeśli chcecie sprawdzić i przetestować je sami, warto udać się do sklepu stacjonarnego i sprawdzić na własną rękę, czy materac będzie odpowiedni dla Waszego typu sylwetki. Połóżcie się na nich, testując ulubione pozycje do spania. W ten sposób sprawdzicie, czy dany model będzie odpowiednio wspierał Wasze ciało podczas faktycznego snu. Dla osób spiących na boku najczęściej sprawdzą się materace miękkie. Wybierając sen na plecach, powinniście kupić model średnio twardy. Śpiąc na brzuchu zapewnicie sobie komfort materacem twardym.

Odpowiedni wybór materaca jest naprawdę ważny dla Waszego samopoczucia. Kierując się typem własnego ciała i personalnych potrzeb, zapewnicie sobie właściwy odpoczynek. Dzięki temu staniecie się osobami lepiej funkcjonującymi w ciągu dnia i poczujecie się naprawdę wypoczęci.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Artykuł powstał we współpracy z Hilding.pl.

Hilding Rumba to materac przeznaczony do przeciwdziałania odleżyn

Producent: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Upoważniony przedstawiciel: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Reklama prowadzona przez: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Hilding Makarena to materac przeznaczony do przeciwdziałania odleżyn

Producent: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Upoważniony przedstawiciel: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

Reklama prowadzona przez: Hilding Anders Polska Sp. z o.o.

5 Podobnych Artykułów

  1. Wiosenny detoks umysłu
  2. Będziesz w szoku po poznaniu tej tajemnicy!
  3. Smerfowy koktajl na odchudzanie: skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów
  4. Proste i złożone węglowodany - jaka jest różnica i dlaczego ma znaczenie?
  5. Nielegalna nagrywka z mieszkania Kaczyńskiego wstrząśnie Polską
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amalia Wasilewska
Amalia Wasilewska

Witajcie, jestem pasjonatką zdrowego stylu życia! Na blogu odkryjecie tajniki harmonii między ciałem a duszą. Dzielę się niekonwencjonalnymi ćwiczeniami, smacznymi przepisami i sposobami na zrozumienie swojego organizmu. Razem przekształcamy życie w pełnię sił i energii!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły