Uwaga! Ta popularna przekąska została wycofana ze sklepów. Możliwe ryzyko reakcji alergicznej

Uwaga! Ta popularna przekąska została wycofana ze sklepów. Możliwe ryzyko reakcji alergicznej
Autor Klaudiusz Wróblewski
Klaudiusz Wróblewski17.04.2024 | 3 min.

Uważaj, jeśli masz w domu ulubione chipsy serowe Doritos! Firma Dealz Poland Sp. z o.o. i Główny Inspektorat Sanitarny poinformowały, że popularna przekąska została wycofana ze sprzedaży. Powód? Na etykiecie zabrakło informacji o obecności soi, mimo że znajduje się ona w składnikach. Oznacza to, że spożycie chipsów może wywołać groźną reakcję alergiczną u osób uczulonych na soję.

Dealz wycofuje popularne chipsy z powodu ryzyka alergii

Uwaga, fani chrupiących przekąsek! Jeśli masz w domu popularne chipsy serowe Doritos, lepiej się ich pozbądź. Firma Dealz Poland Sp. z o.o. zdecydowała się na dobrowolne wycofanie tego produktu ze sklepów w całej Polsce. Powodem jest nieprawidłowe oznakowanie na etykiecie, która nie zawiera informacji o obecności soi, mimo że ten składnik rzeczywiście się w nich znajduje.

To bardzo ważne ostrzeżenie dla osób uczulonych na soję. Spożycie przekąski z tym alergenem może u nich wywołać groźną reakcję alergiczną. Dlatego wycofanie chipsów z rynku jest konieczne, aby zapobiec potencjalnym problemom zdrowotnym wśród konsumentów.

Decyzję o wycofaniu produktu wycofanego z powodu alergii podjęto we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Proces ten jest nadzorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim klientom sieci Dealz.

Szczegóły dotyczące wycofanych chipsów serowych Doritos

Oto dokładne informacje na temat przekąski wycofanej ze sklepów przez firmę Dealz Poland:

 • Nazwa produktu: DORITOS Chipsy Serowe, 5 x 30 g
 • Data minimalnej trwałości: 01.06.2024
 • Kod kreskowy: 5000328452227
 • Producent: Walkers; Dostawca: Poundland
 • Dystrybutor: Dealz Poland Sp. z o.o., ul. Jasielska 16A, 60-476 Poznań

Jeśli masz w domu ten produkt, najlepiej nie spożywać go i oddać do sklepu, w którym został zakupiony. Dzięki temu unikniesz ewentualnych problemów zdrowotnych związanych z alergią na składnik przekąski.

To bardzo istotne, aby zawsze dokładnie czytać etykiety na produktach spożywczych. W ten sposób można uniknąć nieświadomego spożycia alergenów, które mogą być groźne dla zdrowia lub życia osób uczulonych.

Czytaj więcej: Kiszone przysmaki barszcz czerwony i kiszone ogórki

Możliwe objawy reakcji alergicznej po spożyciu chipsów

Zdjęcie Uwaga! Ta popularna przekąska została wycofana ze sklepów. Możliwe ryzyko reakcji alergicznej

Jeśli osoba uczulona na soję zje przekąskę sklepową zawierającą ten składnik, może doświadczyć szeregu nieprzyjemnych objawów. Wśród nich znajdują się typowe dla alergii na przekąskę dolegliwości ze strony układu pokarmowego, takie jak nudności, wymioty, biegunka czy bóle brzucha.

 • Swędzenie skóry
 • Pokrzywka
 • Pieczenie w ustach
 • Obrzęk warg, gardła i języka
 • Trudności w oddychaniu

W najgorszym scenariuszu kontakt z alergenem może doprowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, który stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Dlatego tak ważne jest, aby osoby uczulone na jakiekolwiek składniki żywności zawsze dokładnie sprawdzały etykiety produktów.

Jeśli doświadczysz jakichkolwiek niepokojących objawów po spożyciu potencjalnie niebezpiecznej przekąski, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem lub zażyj wcześniej przepisany lek przeciwalergiczny. Twoje zdrowie i bezpieczeństwo powinny być najważniejsze!

Najczęściej zadawane pytania

Chipsy serowe Doritos zostały wycofane ze sprzedaży przez firmę Dealz Poland, ponieważ na etykiecie nie została zadeklarowana obecność soi, mimo że składnik ten znajduje się w produkcie. To może stanowić zagrożenie dla osób uczulonych na soję.

Osoby uczulone na soję po spożyciu chipsów mogą doświadczyć objawów takich jak nudności, wymioty, biegunka, bóle brzucha, swędzenie skóry, pokrzywka, obrzęk warg, gardła i języka, a także trudności w oddychaniu. W skrajnych przypadkach może dojść do wstrząsu anafilaktycznego.

Jeśli posiadasz tę partię chipsów, nie powinieneś jej spożywać. Najlepiej oddaj produkt do sklepu, w którym został zakupiony, aby uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z uczuleniem na soję.

Nie, wycofanie dotyczy tylko konkretnej partii chipsów serowych Doritos o dacie minimalnej trwałości 01.06.2024 i kodzie kreskowym 5000328452227. Inne partie tego produktu nie są objęte wycofaniem.

Aby uniknąć nieświadomego spożycia alergenów, takich jak soja, zawsze dokładnie czytaj etykiety produktów spożywczych. Zwracaj uwagę na pełną listę składników, aby upewnić się, że nie zawierają one składników, na które jesteś uczulony.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Wiosenny detoks umysłu
 2. Nie uwierzysz, co się wydarzyło na paryskiej scenie MMA
 3. Smerfowy koktajl na odchudzanie: skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów
 4. Proste i złożone węglowodany - jaka jest różnica i dlaczego ma znaczenie?
 5. Niewiarygodne! Jego sposób na zarobienie milionów z domu!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Klaudiusz Wróblewski
Klaudiusz Wróblewski

Od najmłodszych lat pasjonował mnie sport. Ćwiczę regularnie, by utrzymać formę. Na blogu piszę o treningach, diecie i suplementacji. Dbam o zdrowy styl życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły